Pleť

Výsledky Vašeho testování Garnier Intensive 7 days

Zdravě.cz
22.03.2011

Výsledky testování 500 zúčastněných čtenářek portálu Zdrave.cz vedly k zajímavým poznatkům o novém tělovém mléku Garnier Intensive 7 days. Čtenářky byly v 80 % velmi spokojeny s tímto tělovým mlékem a dokonce přes 95 % by doporučilo toto tělové mléko své kamarádce.

Při známkování jako ve škole by tělové mléko získalo za dlouhodobou hydrataci známku 1,44. Nejlepší známku dostalo mléko za jednoduchou aplikaci a roztírání. Nejhorší známku mléko dostalo za vhodnost pro citlivou pokožku, i když asi sami uznáte, že známka 1,64 je stále vynikající výsledek.

Celkově platí, že 87 % čtenářek uvažuje o výměně svého současného tělového mléka za nový Garnier Intensive 7 days. Nyní se zde můžete dočíst, co zapříčiňuje tak dobré výsledky tohoto tělového mléka a co stojí za jeho úspěchem.

Již od nepaměti lidé využívají rozmanité výrobky, zejména fermentované, ke zlepšení trávicích funkcí organismu. Fyziologická podstata jejich účinku nebyla dlouho známa.

První vědecké důkazy o terapeutickém významu mikroorganismů přinesl ukrajinský vědec a lékař Ilja Mečnikov, který prokázal, že některé mikroorganismy jsou v experimentu schopné stimulovat růst Vibrii, zatímco jiné mirkoorganismy mají účinek opačný. Také dával do souvislosti dlouhověkost bulharských horalů s jejich pravidelnou konzumací fermentovaných mléčných produktů. Ve střevě bylo dosud identifikováno více než 400 různých druhů bakterií.

Nás zajímá L- bifidus, Lysát Bifidu, protože byl prokázán jeho pozitivní vliv na homeostasu pokožky.

Získává se pomocí ultrazvuku oddělením cytoplasmy od složky buněčných membrán. Jakmile je buňka rozdělena, žádná její část není izolována, což zajistí přítomnost všech složek aktivní látky v jejím přirozeném podání – ve formě suspense.

L Bifidus je pro nás zajímavý tím, že pomáhá udržovat v té nejlepší kondici fyziologické vlastnosti pokožky, především má vliv na hydrataci, zabraňuje ztrátám vody a napomáhá funkčnosti bariérovému systému kůže.

Současné poznatky o bariérovém kožním systému neboli kožní bariéře a její funkci potvrzují její význam v ochraně organismu před nežádoucím působením vlivů a faktorů životního prostředí, kterým je pokožka stále vystavena. Kožní bariéra reguluje průnik chemických látek, chrání před vlivem mikrobiálních a mykotických infekcí a před nežádoucím působením UV záření.

Poruchy bariérové funkce mohou vést nejen k suché, dráždivé, povadlé či rychle stárnoucí pokožce, ale též k vývoji řady chorobných stavů kůže. Optimální hydratace a slabě kyselé prostředí kožního povrchu brání náhlým změnám ve složení a kvantitě mikrobiálního osídlení kůže patogenními mikroorganismy. Z mechanismů podílejících se na udržování nezbytného „hydratačního profilu„ kožního povrchu  se uplatňuje:

  • povrchový ochranný film čili (mírně kyselý) hydrolipidický film je složen z lipidů mazu, potu a detritu olupujících se buněk z nejsvrchnější vrstvy pokožky stratum corneum
  • přirozené hydrofilní faktory (NFH= Natural Hydrophilix Factors) lokalizované v mezibuněčných prostorách str. corneum – urea, kyselina mléčná a kyselina alfa- pyrolidinkarbonová
  • lipoidní dvojvrstvy složené z ceramidů, cholesterolu a volných mastných kyselin
  • na vazbě vody v bariérových epidermálních vrstvách se uplatňuje hyaluronan sodný

Výsledný stav obsahu vody v povrchových (bairérových) strukturách pokožky je závislý na fyzikálním spádu (rozdílu) nasycenosti vodních par mezi zevním prostředím a kožním povrchem.

Nadměrná hydratace ze zevního prostředí vede k bobtnání rohových struktur kožního povrchu a poškození jejich schopnosti vázat trvale vodu a ve svém důsledku ke zvýšené propustnosti zevně působících látek a tak ke vzniku různých bakteriálních či mykotických infekcí.

K podobnému efektu dochází, pokud je bariérová funkce pokožky poškozena primárně, např. u atopického ekzému, některých forem psoriázy či stárnoucí pokožky. Povrch pokožky není schopen trvaleji vázat vodu, která ji ztrácí, a tím dochází k její dehydrataci, ztrátě elastičnosti, poškození kolagenních vláken, atrofii pokožky.

A právě L- Bifidus pomáhá proti ztrátám vody z pokožky a posiluje funkci ochranného filmu.

 

 

Autor: Zdravě.cz

Výherci soutěže o ceny od Zepter v hodnotě 30 000 Kč!
Jak správně čistit pleť

Další články

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Způsoby aplikace inzulinu
Cukrovka

Způsoby aplikace inzulinu

18.04.2012

Aplikace inzulínu je nezbytná součást léčby některých diabetiků. Takové případy nastávají, když slinivka plní svou funkci minimálně nebo vůbec a je nutné hormon inzulín v těle nahr ...

Léčivé účinky echinacey
Bylinky

Léčivé účinky echinacey

29.06.2011

V rámci našeho seriálu Bylinky pro zdraví jsme echinaceu představili a popsali její účinky. Dnes si tuto květinu, známou rovněž pod názvem třapatka nachová, představíme podrobněji.

Laserové operace očních vad
Oční vady

Laserové operace očních vad

15.04.2011

Laserové operace se využívají nejčastěji za účelem odstranění dioptrií. V současné době se používá několik metod. Veškeré laserové refrakční techniky využívají laserový paprsek k o ...

Poklepová automasáž DO-IN
Masáže

Poklepová automasáž DO-IN

09.04.2011

Neprobudili jste se do nového dne úplně osvěženi? Potřebujete sami sebe připravit na náročný den? Většina lidí sáhne po povzbuzujících látkách, jako je káva nebo čaj. Existuje však ...